شنبه 9 مرداد 1400
ورود به نخ و نقشه شهریار
 » راهنمای خرید تابلو فرش / چگونه تابلو فرش بخریم ؟

راهنمای خرید تابلو فرش / چگونه تابلو فرش بخریم ؟

اگر قصد خرید تابلو فرش برای منزلتان را دارید خواندن این مطلب را از دست ندهید.


در این مطلب سعی میکنیم نکاتی که باید هنگام خرید تابلو فرش توجه کرد را بیان کنیمچرا یک تابلوفرش گران‌تر است، یکی ارزان‌تر؟


ارزش هنری یک تابلو فرش به نقشه ، میزان استفاده از رنگ‌های طبیعی و هماهنگی قرارگرفتن این رنگ‌ها در کنار هم بستگی دارد، اما قیمت یک تابلوفرش بیشتر به رنگ بندی، طرح و نقشه، اندازه، مواد اولیه، کیفیت بافت، جنس نخ، ریزبافی و درشت‌بافی و بالاخره میزان عرضه و تقاضای آن تابلوفرش در بازار بستگی دارد. در یک کلام قیمت یک تابلو فرش دستباف تابع میزان زیبایی و دلربایی آن فرش است. هم اکنون در بازار فرش ایران، شما می توانید فرش های مختلفی را متناسب با توان اقتصادی خود خریداری کنید.


نکات قابل توجه :


1- هنگام خرید تابلو فرش بیشتر باید به بافت پشت فرش توجه کنید جز طرح آن که باید از رو ببینید و بپسندید. پشت فرش به شما نشان می دهد که گره هایی که زده شده چقدر درشت (بزرگ) هست یا ریز هست.


2- با دقت کردن به پشت فرش می توانید دقیق بودن شانه هایی که بافنده زده را  بفهمید.


3- وقتی به پشت فرش نگاه کنید می توانید به بعضی کجی های فرش پی ببرید ( البته وقتی تابلو فرش داخل  قاب هست باید اینطوری متوجه شوید. چون ممکن است  قاب کجی های فرش را پوشانده باشد در غیر اینصورت اگر فرش به صورت بدون قاب به شما عرضه شود می توانید با چشم یا گذاشتن دو طرف فرش روی هم کجی های آن را ببینید.) و باید دقت کنید که طرح موج دار نباشد.


4- با نگاه کردن به چله می توانید نوع آن را تشخیص بدهید که ابریشم هست یا نخ هست.


5- به مقدار ابریشم مصرفی در تابلوفرش هم دقت کنید چون میزان ابریشم مصرفی یکی از فاکتورهای قیمت گذاری میباشد.


6- وقتی که دقیق به تابلو نگاه کنید خامه آن  را بهتر می توانید بسنجید. رایج هست که می گویند اون نقاطی که می درخشد ابریشم هست. این حرف تا حدی درست است .اما تا حدی هم خیر چون ممکن است ابریشم هایی باشد که درخشندگی نداشته باشد اما به کار ظرافت داده باشد.


7- خیلی از اوقات میگویند که امضاء یا نام فلان استاد بافنده زیر تابلو بافته شده، حقیقت این هست که در بحث رفو و مرمت فرش و سایر فنون نظیر آن  این امکان هست که  روی فرشی که هیچ امضاء یا نوشته ای نیست،  بشود چیزی را حک کرد. شما باید خیلی حرفه ای باشید که متوجه شوید. بنابراین  توصیه ما  این است که در این مواقع از کسانی خرید کنید که به آنها اعتماد دارید یا از خود آن بافنده، فرش یا تابلو فرش را بخرید.


8- برجسته بودن فرش: سوالی که  برای اکثر خریداران پیش می آید این است که چطور هنگام بافتن تابلوفرش، اینطور  برجسته شده؟! باید گفت که این اتفاق در هنگام بافت نمی‌افتد این مسئله بعد از بافت توسط پرداختچی اتفاق می افتد و  پرداخت یک هنر محسوب میشود. چه بسا فرشهای زیبایی بافته شده که در اختیار پرداختچی بدون مهارت قرار گرفته و کل زحمت بافنده را از بین می برد و چه بسیار پرداختچی های ماهری هستند که عیوب فرش را از طریق پرداخت می گیرند.


شما میتوانید برای اطمینان از کیفیت بافت و همچنین کاهش هزینه ، نخ و نقشه و لوازم بافت تابلو فرش مورد نظرتان را از ما خریده و خودتان تابلوفرش خانه تان را ببافید
از قسمت موضوعات سایت، میتوانید مدل مورد نظرتان را پیدا کنید.
 
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید. پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

Copyright ©2016-2020 ShahriyarCarpet.ir , All Rights Reserved